standardy

dokumenty ke stažení

Ikona

Nabídka standardu sanity

Ikona

Nabídka standardu podlah

Ikona

Nabídka standardu dveří

Ikona

Energetická náročnost stavby

  Popis standardů vybavení

  Byty budou ve standardním vybavení níže popsaném a budou mít všechny náležitosti uživatelného bytu tj. kompletní okenní a dveřní výplně, hotové podlahy, hotové malby, instalace vody, obklady, zařizovací předměty v koupelně a WC, měřič vody, místo pro měření el. energie, místo pro měření dodaného tepla, ocelová desková tělesa, v kuchyni připravené instalace pro montáž kuchyňské linky.

  Standardy – byt

  Vytápění

  Zdrojem tepla pro vytápění a přípravu TV bude technická místnost, osazená dvěma plynovými kondenzačními kotli.  Každý byt bytového domu bude mít samostatný vývod opatřený kalorimetrem na patrovém rozdělovači / sběrači, pro možnosti měření spotřeby tepla jednotlivých bytů.

  Bytové vstupní dveře

  Dveře do bytových jednotek jsou navrženy plné, otevíravé s požární odolností, bezpečností, do ocelové zárubně.

  Příčky, mezibytové stěny, svislé konstrukce nenosné

  Svislé konstrukce budou provedené z keramických zdících materiálů.

  Bytové vnitřní dveře

  Vnitřní interiérové dveře jsou řešeny jako hladké, s proskleným svislým pruhem otvíravé v provedení CPL laminát, do dřevěné obložkové zárubně

  Výplně vnějších otvorů

  Okna jsou navržena jako plastová, se zasklením izolačním trojsklem v antracitové barvě. Z uliční strany budou okna vybavena automatickými větracími systémem.

  Balkonové desky, terasy

  Balkony budou provedeny z pohledového betonu, opatřeny ochranným nátěrem. Venkovní terasy bytů v 1.NP jsou z betonové terasové dlažby určené do s protiskluznou povrchovou úpravou, kladeny do štěrkového lože.

  Obklady dlažby – Koupelna

  Dlažba keramická, obklad keramický do výšky zárubní. Skladba podlahy bude obsahovat veškeré systémové těsnící prvky. Vzorky a možnost klientských změn v rámci koupelnového studia

  Obklady dlažby – WC

  Dlažba keramická, obklady keramické do v.= 1,5 m; vzorky a možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

  Stropy, vodorovné konstrukce

  Stropní konstrukce jsou navrženy jako železobetonové monolitické stropní desky

  Umyvadla

  Keramické s otvorem pro pákovou baterii, bílé, šířky 600mm, ventil rohový, sifon designový umyvadlový; možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

  WC

  Závěsné, odpad vodorovný, barva bílá, sedátko z tvrzeného plastu, předstěnový splachovací systém; možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

  VANA (POUZE VYBRANÉ BYTY)

  Vana smaltovaná, rozměr 160 x 70 mm bílá, vč. příslušenství, sifon plastový flexibilní; možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

  Sprchový kout

  Vanička rozměr 80 x 80, vč. příslušenství, barva bílá, sifon vaničkový, zástěna; možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

  Baterie

  Baterie umyvadlová páková stojánková; baterie vanová nástěnná páková, baterie sprchová nástěnná páková, materiál chrom; možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

  Radiátor koupelnový

  Radiátor – žebřík, barva bílá; možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

  Podlahy

  Nášlapnou vrstvu v bytech bude tvořit vinylová krytina se zámkovým spojem. Možnost výběru dekoru v rámci klientských změn.

  Povrchové úpravy

  Omítka a malba v jednotlivých místnostech v interiéru bude jádrová vápenná štuková omítka s malbou. V koupelnách a WC budou provedeny podhledy ze sádrokartonu se zvýšenou odolností vůči vlhkosti.

  Elektroinstalace

  V objektu budou instalovány jednak běžné zásuvky 230V pro připojení drobných spotřebičů a zásuvky pro připojení konkrétních spotřebičů (pračka, apod.). Zásuvkové rozvody budou provedeny jako skryté pod omítkou a v podhledech.

   

  Kuchyně

  Příprava pro zapojení spotřebičů a odvětrání; přívody elektro (kuchyňská linka není součástí dodávky)

   

  Standardy – dům

  Bytový dům je navržen jako třípodlažní, zastřešený plochou střechou, není řešen jako bezbariérový. Vstup do objektu je z ulice Selská. Vedle vstupu je bude prostor pro nádoby komunálního odpadu. Ve vstupní části – domovní chodbě, se při vstupu nachází technická místnost s technickým zázemím domu a místností náhradního zdroje energie. Na ni navazuje sestava domovních - sklepních kójí. V centrální části při dvorní fasádě je navrženo dvojramenné schodiště, od kterého jsou navržena dvě křídla chodeb – uliční a dvorní části, ze kterých jsou přístupny jednotlivé bytové jednotky.

  V levé uliční části je vjezd na pozemek, průjezdem do dvorní části, kde je řešeno parkování.

  Do ulice jsou byty doplněny zapuštěnými lodžiemi, do dvorní části jsou navrženy balkony.

  Ve dvorním křídle 1. – 3. NP jsou byty doplněné v přízemí terasou a v patrech balkony .

  V každém podlaží je v prostoru schodiště řešen prostor se sklepními – bytovými kójemi. Ve 3.NP je navržena úklidová místnost.

  Bytové jednotky mají obytné místnosti přirozeně osvětlené a odvětrané. Místnosti sociálního zázemí – koupelny a toalety mají zajištěno odvětrání pomocí ventilátorů s odvodem nad střešní rovinu. V kuchyních jsou navrženy digestoře s odtahem.

  Schodiště

  Vnitřní schodiště je navrženo jako železobetonový prvek, osazený do kapes přes tlumící pryžové podložky, pro zabránění přenosu hluku a vibrací do nosných konstrukcí.

  Vstupní domovní dveře

  Hliníkové. Hliníkové budou i vnitřní chodbové dělící stěny.

  Parkovací stání

  Parkování je navrženo ve dvorní části, která pak přechází v plochu rekreace obyvatel domu. Do otvoru vjezdu do dvorního traktu budou osazena sekční garážová vrata kotvená přes silentblok do nosné konstrukce.